smartypants338
smartypants338
01-10-2018
Mathematics
contestada
Need help! Thx a lotttt
Respuesta :
emma8525
emma8525
01-10-2018
you would do 128 divided by 8 which is 16 so the first part is 16 hours. then youd do 16 times 10 which is 160 dollars for the second part
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Basically i need to find the 6th step but I don’t really understand proofs and I need help.
Last year the 6th grade had 350 students. This year the number decreased 36%. How many students are in this years 6th grade class?
our existence as humans will be meaningless withoyt communication . Discuss
You are performing an experiment to determine how well plants grow under different light sources. Of the 30 plants in the experiment, 12 receive visible light,
write short note on distribution of water in India
According to paragraph 45, how are phone sensor attacks developing over time?AThey are spreading from infected phones into nearby phones.BThey are becoming easi
Narelle is environmentally consclous and has fitted water tanks to her house to water the garden and flush the toilets. She checks the amount of rainfall each w
Josie wants to make 10 pounds of trail mix using nuts and raisins, and she wants the total cost of the trail mix to be $54. Nuts cost $6 per pound and raisins c
Owen is making lemonade from concentrate. The number of quarts of water he needs is 4 times the number of quarts of concentrate. He wants to make 100 quarts of
Solve the equation and state a reason for each step. 8x - 4 = 5x +8