chuypj
chuypj
02-04-2019
Mathematics
contestada
How many apples can be purchased for $10
Respuesta :
20251163
20251163
02-04-2019
Answer:
Divide ten by the price of the apples.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
There are 1800 pupils in a school. 20% of the pupils are in Year 8. 65% of the Year 8 pupils are girls. How many Year 8 girls are there in the school?
Write any two uses of sodium bicarbonate
PLEASE HELP! HOW DO YOU SOLVE THIS?
There are 20 math problems divided into 4 equal columns on a worksheet. Your teacher has you cross out one column of problems. Use the equation 20-20/ 4=p to fi
12. State the difference between the following terms. a) Rogucing b) Gapping
The periodic test in Mathematics has 50 questions. If Joy got 90% correct answers, how many questions did she miss?
Different ideologies compete to establish their vision of the best ways to organize society, including...A. Economic structuresB. Political systemsC. Social ins
she spends some money on sweets. (some money). rewrite the following sentence
The bottom of liz's favorite teacup has a radius of 4 centimeters. what is the circumference of the bottom of the teacup?
Use and misuse of mobile phone essay