tatumm34
tatumm34
02-05-2016
Mathematics
contestada
14 ounces of olive oil for $3.59
Respuesta :
helpmepassplease
helpmepassplease
02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Devin inveated $750 in a CD that pays 6% simple interest, calculated quarterly. How much money will Devin earn in 3 years?
How did Advertising and Mass Production help shape American national culture in the 1920’s?
Infants who receive adequate nutrition but look as though they are suffering from marasmus, acting listless and apathetic, are suffering from __________.a. nono
When you stand outside on a spring day, you smell flowers, see the sun, and feel the breeze. What type of memory is initially collecting all this information?
Arrange these events in chronological order: (A) Dred Scott decision, (B) Lincoln-Douglas debates, (C) Kansas-Nebraska Act, (D) Harpers Ferry raid.
In a survey of college students, the Intercollegiate Studies Association found that the best predictor of a student's later participation in the nation's civic
Assume the current equilibrium level of income is $200 billion as compared to the full-employment income level of $240 billion. If the MPC is 0.625, what change
A state's sale tax is 8%. This places a higher burden on low-income individuals. What type of tax system does this represent?
The Western sales region has been in existence longer than the Eastern sales region The Southeast Region was split into the Southern Region and the Eastern Regi
What were the political, economic, social, and religious consequences of the Revolution for the American colonists?