sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

How did the Muslims spread their religion? A. Crusades B. war C. missionaries D. faith
During World War I, the second phase in battles across enemy lines and no-man’s-land was 1.heavy bombardment 2.sniper fire 3.aerial bombing 4.infantry attack
What are the common factors of 15,45,90?
Amino acids are used to build what
solve the system of equation y=-3/2x-2 and 2x+y=4
Which career professional would be considered part of the human resources pathway of the business, management, and administration career cluster?
Write the fraction as a decimal. 28/15
Which kind of bond is formed when two atoms share electrons to form a molecule
what stores more carbon than the atmosphere?
Objects in the solar system have similarities and differences. which of the following statements best describes how Jupiter and Earth compare. A Jupiter is many