willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
If you need to set up direct deposit, which information from your check would you likely need?
Why can metals be pulled into thin strands or wires?
What is "Manifest Destiny"? A. A perceived benefit to Native Americans B. The belief that the U.S. has the right to expand to any land it wants C. A religio
What does the quote "art is the only way to run away without leaving home" mean/stand for
Can anyone tutor me on linear equations?
"The whole house was constantly in a state of inundation, under the discipline of mops and brooms and scrubbing brushes; and the good housewives of those days w
Calculate the force on an object that has a mass of 12kg and an acceleration of 4m/s2.
How did the Crusades change the economy of Europe? a) As Catholics won each war, new territory was established on behalf of Europe. b)Europeans were introduced
Factor 1/2 out of 1/2x + 3/2
To inform my audience about the three basic steps in preventive medicine is an example of a select one: a. main point. b. specific purpose. c. general purpos