makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Completar textbook alfredo's spanish class is preparing to travel to puerto rico. fill in the blanks with the present progressive of the verbs in parentheses. o
Monoculture involves the use of ______. (A) Genetically Identical Plants (B) Traditional Grain Crops (C) Animal Labor (D) Crop Rotation
you are going to get a new cell phone and need to choose between two cell phone companies, Bell Phone Company charges $40 per month. It costs $0.50 per minute a
Food webs - transferring energy and matter from one level to another. Here you see four food webs. One or more are incorrect. Which food web(s) show the correc
Which event finally led to the creation of a seperate?
simplify 12 divided (2+4)
Which revision best reduces the wordiness in this sentence without changing its overall meaning?
A segment with endpoints X Left parenthesis negative 6 comma 2 right parenthesis and Y Left parenthesis negative 1 comma negative 3 right parenthesis is rotated
Which is not an immediate stressor particularly common among those who attempt suicide?
Every computer contains a(n) ____ to send and receive data from other computers over a network.