Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

4. Which of the following statements about sentences is true? A. There are only two sentence patterns you can use to ask a question. B. The English language gen
0) 1) maine is home to almost 75,000 red foxes. the name "red fox" (vulpes vulpes), can be deceiving because they black, and even white (if albino), although re
50 POINTS + BRAINLIEST !! A book starts on page 1 and is numbered on every page. If the total number of digits used is 516, how many pages are there in the boo
need a lot of help with this What is 473.69 rounded to the nearest whole number?
What is a totalitarianism example?
who wants to do truth and. d​
Write an equation of the line through the given point (2, 2) with the given slope m = -4. Write the equation in slope-intercept form. Enter your answer with NO
N a science lab, a number of rock samples are weighed. if the scientist finds one of the rocks to weigh 6 pounds and this is 47.5% of the total weight of all of
Which sentence from this section best supports the conclusion that the great wall of china is no longer used for protection? group of answer choices 1-between t
Where did the Japanese attack in Hawaii?