isabellarivas7
isabellarivas7 isabellarivas7
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

plsss help me with this mathhhhh!!!!!!!

plsss help me with this mathhhhh class=
plsss help me with this mathhhhh class=

Respuesta :

kimkatie242
kimkatie242 kimkatie242
  • 02-12-2020

Answer:

5357.142857

Step-by-step explanation:

Answer Link
filmzy35mm filmzy35mm
  • 02-12-2020
Answer: 6 issues cost more they cost $2.54 per issue while 12 issues cost $2.49
6 costs 5 cents more than 12
Answer Link

Otras preguntas

The first time scientists actually saw an atom was
What events aided modern scholars in understanding ancient Egypt?
When experimenting, you purposely change the temperature, temperature is the ___ variable?
Complete the analogy summer: seasons : April A spring B month C beginning D Easter
is immolation a thing or somehing you do or description/detail
the american south is an example of culture region
Question 7(Multiple Choice Worth 6 points) (MC) You are trying to determine whether a certain website is a credible source. You notice it has advertisements alo
Every time you eat cotton candy, you are reminded of the time you went to a carnival with your best friend and ate cotton candy until you were sick. in this exa
Does Hâ‚‚ have a coefficient?
Over 11.2 hours, the temperature changed −2.9 degrees each hour. What was the total temperature change? Enter your answer in the box