talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Consider the equation y=-x2 - 7x + 12. Determine whether the function has a maximum or a minimum value. State the maximum or minimum value. What are the domain
Find the lateral area of the Triangular Prism. Round your answer to the nearest tenth. (Hint - the triangular base shape is an equilateral triangle) PLEASE ASAP
I need the right answer for this plz
Fiona multiplies three consecutive numbers and gets a product of 4896. What is the largest of Fiona's numbers?
is there a way u could see if the element is acid,base or salt in the periodic table?​
A lawn and garden store surveyed 250 random customers who bought perennial flowers. Participants were asked the question, "Would you like the store to provide m
Machines J and K have the following investment and operating costs: Year 0 1 2 3 J 11000
Please I need help?!?!?!?!?!
These northern Italian people were credited with inspiring Roman culture and helping build up the early Roman empire. * A) Etruscans B) Macedonians C) Athenians
Jeanette's Pie Shop recently sold 14 pies, of which 4 were blackberry pies. What is the experimental probability that the next pie sold will be a blackberry pie