a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

wat would happen if both cold air masses had the same temperature
According to Islamic belief Allah ordained that Muhammad was a subordinate God. the teachings of Jesus and Moses are incorrect and immoral. Muhammad created the
Table salt and water are examples of? A. atoms B. elements C. mixtures D. substances
Colonel George Washington led a militia force into the Ohio Valley in 1754. What was the name of the fort that Washington built and was near the site of the fir
Rural slaves of Rome worked on latifundia and were often shackled together and treated harshly. True False
What was St.Cecilia's childhood like?
Express as a trinomial: (2x – 3)(x + 7)
The smallest bacterium is 0.2 micrometers across, while the giant amoeba Chaos chaos is 1000 micrometers across. How many times larger is the giant amoeba than
What is the missing exponent? (6^_____)^-4=6^20
WHO WERE THE "MOUND BUILDERS OF THE Mississippi River VALLEY"?