Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
In the hierarchy of scientific thought, a hypothesis: A. Comes right before law B.has the most certainty C. is the least certain D. None of the above
Which of these is most likely to prevent pregnancy? A. Oral contraceptives B. Douching C. Spermicides D. Natural family planning (NFP)
Need help answering this
At what point in mitosis does cytokinesis occur? anaphase interphase telophase metaphase
An electron moves north at a velocity of 4.5 × 104 m/s and has a magnetic force of 7.2 × 10-18 n exerted on it. if the magnetic field points upward, what is the
What is the period in seconds of a simple pendulum of length 3 meters?
Epic machinery only appears to epics from Western traditions that consciously imitate Homer. True or False?
I need help on a mathematics question. I need an explanation. Solve 2 log x = log 64. x = 8 x = ±8 x = 32 x = 128 Why is it not B and rather A? I agree with 8,
Expand the following question 3t(4t-1)
In tomatoes, red fruit (r) is dominant to yellow fruit (r). a true breeding red-fruited plant is bred to a true-breeding yellow-fruited plant. what phenotypic