quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
A data set lists earthquake depths. The summary statistics are nequals=400400, x overbarxequals=6.866.86 km, sequals=4.374.37 km. Use a 0.010.01 signif
In regard to trade, the United States
Question De acuerdo con la experiencia de una empresa dedicada al desarrollo de software, para realizar un proyecto mediano se requieren seis programadores para
an effect of not being chaste
Please answer the question in the image below ASAP
In the table, describe the shape of the cross section formed when a particular plane passes through the cylinder.
If a diatomic molecule has a vibrational force constant of k=240 kg s-2 and a reduced mass of 1.627x10-27 kg, its vibrational frequency should be (in cm-1): A.
What is the area of the trapezoid shown below?
Analyze the table below. It is a comparative study of how the weights of infants increase as they grow up. What LOOKUP function will you use to find out the wei
In a study of a weight loss program, 40 subjects lost a mean of 3.0 lb after 12 months. Does the weight loss program have statistical significance?