michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

graph for y=-3x^2 solve and need domain and range
Select all that apply. The satalite Sputnik: A) Started the space race B) Was largely ignored by the US government C) Made US citizens uncomfortable D) Marked t
Money demand refers to a. the total quantity of financial assets that people want to hold. b. how much wealth people want to hold in liquid form. c. how m
Add and subtract polynomials Add. (w2+5w)+(2w2+w+7) Can you explain how and what you did?
Which statement explains how railroad rebates worked? a. Railroad owners reduced fares for low-income customers. b. Railroad owners agreed to divide up the busi
What does the picture above show?
A brick of mass 2 kg is dropped from a rest position 5 m above the ground. what is its velocity at a height of 3 m above the ground?
Please i need this!!!!! The answer correct please
Find such a coefficient a for the linear equation ax –y=4, so that the graph of the equation would pass through the point M (3, 5).
how many dollars are in 65536