greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation 3y – 6x = 9 written in the form y=mx+b ? A. y = 2x + 3 B. y = 18x + 21 C. y = 3 – 2x D. y = 6x + 9
Pivot the system about the element in row 2, column 2. cleardot.gif cleardot.gif cleardot.gif [1 –2 3 |
13. Before the old woman transforms herself, she a. convinces the knight to become a Christian. b. torments the knight and rebukes his gentility. c. cites the w
please help :(.........,,........................,, ​
Teddy Roosevelt was elected to 4 terms as president. Question 36 options: True False
6. movement of particles from an area of higher concentration to an area of lower concentration
What kind of illustrations do you think were made once printing presses could create images?
2m-13=8m+27-71 how do you do this
What’s is the noble gas notation for Selenium
For the generalized scheme of Alternation of generations (see p. 120), plants have two forms based on genetic complement that are the ________________ (2N diplo