frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
1. Decide if it is appropriate to use the normal distribution to approximate the random variable x for a binomial experiment with sample size of n = 6 and proba
Which of the following might describe the setting of a story? answer choices a frog and a witch happy and loving a high school in 1956 love is stronger than fea
Due to the ________ expansion of information technology coupled with the need for improved competitiveness in business, there has been an increase in the use of
The main span of the Brooklyn Bridge is 1595 feet long. The Golden Gate Bridge is about 263% of the length of the Brooklyn Bridge. To the nearest hundred feet,
if $a$ is the sum of the positive divisors of $500$, what is the sum of the distinct prime divisors of $a$?
Select all the correct answers. What are the two disadvantages of GMO food? can make plants susceptible to a new disease is less nutritious than regular foods
which best-selling book, written by angela duckworth, explains how success can be achieved by a combination of passion and persistence?
JB and sarah are out on a hike. they follow a river running due south for about 2.3 miles. They then decide to turn due east and hike for another 3.4 miles and
a racing car has a mass of 1910 kg. the acceleration of gravity is 9.8 m/s 2 . what is its kinetic energy if it has a speed of 109 km/h? answer in units of j
100 points again 100 points again 100 points again