marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
Which of the following is the medium which creates oxbows? water wind ice gravity
The length of one side of a square city block is 462 meter. what is the perimeter of the block.
What rights does the Declaration of Independence express? A. Human rights of citizens, including life and liberty B. The right to remain silent when interrog
To create hydrogen and oxygen from water, you would need to perform which type of reaction? A. Synthesis B. Decomposition C. Single replacement D. Double rep
Which of the following is an example of a geographic way to classify governments? A. confederate B. dictatorship C. presidential D. democracy
34 ÷ [(7.2 × 0.8) 3.24]
the treatment of christian armenians in ottoman turkey (1915) and the treatment of Bosnian in the former Yugoslavia (1990s) are examples of
The most abundant protein in mammals is __________. a. testosterone b. estrogen c. collagen d. keratin
What is the mass and weight of a 10kg object on earth?
What is the quotient of 3/4 divided by 5/6