thatlostgirl2528 thatlostgirl2528
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

you buy 3pairs of jeans for 35.95 each and get a fourth for free what is yourcost pair for free what is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

coolgirlaxline
coolgirlaxline coolgirlaxline
  • 03-12-2021

Answer:

each pair is 11.98 a pair

Step-by-step explanation:

divide 35.95 by 3

Answer Link

Otras preguntas

n+-6=11 that's what I need to know
5218 2/3*2137 3/8*145678 7/8
that one kilogram of rice weigh the same as 10 bags containing 100 grams of beans each do you agree with her why or why not
What two categories make up mood disorders
is 7x+y+3=y a linear equation
Weston completed a hypothesis test and found that he could not reject the null hypothesis. Which of the following is a valid reason for his conclusion? A.The z
How is more than 70% of freshwater used?
True or false Geologists use a creep meter to measure the horizontal movement along a fault?
Does our atmosphere get bigger?
Help with 9 pls thx