jrsingleton24
jrsingleton24
01-08-2022
Mathematics
contestada
How do I get my answer
Respuesta :
PallasAthena23
PallasAthena23
01-08-2022
(h + j)(x)
h(x) + j(x)
2x - 3 + -4x
-2x - 3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Tom is told by his doctor that he needs to lose 15 pounds. If tom now weighs 285 pounds, then by what percentage sould toms weight decrease?
Please Help!! (25+ Points) Which section of this diagram represents a court that can reverse the decision of a U.S. District Court?
two solutions of different concentrations of acid are mixed creating 40 ml of a solution that is 32% acid. One quarter of the solutio is made up of a 20% acid
I'll be giving out brainliest to whoever chooses more than one!!! Which state of matter contains particles that move slightly in a fixed position? You can choos
Does two pumpkins make a pumpkin patch?
If you know that with 8 units of output, average fixed cost is $12.50 and average variable cost is $81.25, then total cost at this output level is:
Choose the meaning of the bold word 1.They reeled, whirled, swiveled, flounced, capered, gamboled, and spun Gamboled is bold A. Insult B. Twists; intricate desi
Matthew paid $5 for 8 toothbrushes. Jon paid $18 for 25 toothbrushes. Find the unit cost to determine how much each person paid per toothbrush.
Susie wants to buy a snowboard that cost $530. She has already saved $98 for it. She makes $72 a week babysitting. Which inequality gives the minimum number of
Which of the following best describes the factors that led to a successful agriculture within Mesopotamia? A.Floods B.Floods and Silt C.Silt and Successful Te