TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Sarah is constructing a cardboard box that is 3 feet wide, 5 feet long, and 2 feet tall. what is the volume and what is the unit
Please help, ASAP!!! Being timed! The flu is an infection caused by a pathogen. When a pathogen enters the body, which blood component helps us to attack the pa
Question 3 of 10 What are authors doing when they change the original details of a story to reflect their own culture while still retaining the story's overall
The area of the parallelogram below is square meters. 9 m 2 m
HELPPP a) x + 5 = 11 b) x-6=8 C) 3+ x=7 d) 12 = x + 5
Which idea from the text is best supported by details in the passage?
HELP! Me! Peppered moths live on lightly colored trees, lay around 100 eggs and don’t live longer than a year. How does that help them adapt and survive?
FIND THE EXACT AREA OF THE SHADED PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIESTTTT
Please help with spanish
What are some possible abiotic factors of an ecosystem? Select all that apply. hydrogen mammals moss amphibians algae pebbles oxygen carbon