princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Which British poet of the Romantic movement found inspiration in England's Lake District? A. Johann Wolfgang von Goethe B. William Wordsworth C. Lord Byron D. J
A father is four times as old as his daughter. In 18 years he will be two times as old as she. How old is the daughter now?
Why did the founding fathers compromise on using a federal system for the new government?
What is the answer to 25 - 5t > 10
Estimate the sum or difference? 6/10 + 7/12 Not sure how to do?
Which of the following states had the highest average yearly precipitation? A. Nevada B. Maine C. North Dakota D. Louisiana
7/8 minus 1/2 equals
24/5 in simplest form please help me.
As the wavelength increases, the frequency (A) decreases and energy decreases. (B) increases and energy increases. (C) decreases and energy increases. (D) incre
I need help factoring!