jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
greatest common factor of 69 and 46
La ce distanta de la suprafata Pamintului intensitatea cimpului sau gravidational este egala cu 1 N/kg ? Va rooogggg .. ofer 21 puncte !!!
y=-3x - 4 y= 2x + 1
what is1250 divided by 3
What is a instrument that measures precipitation?
How did the Arabs build a successful empire?
Explain in your own words why the boundary between the African and Eurasian plates isn't clear.
654 divided by some number is 218
Why should you use a control during an experiment? to help maintain order to provide a greater certainty that the observed results are not by chance to keep dat
The radio transmitter and aerial radio antenna was an innovation of A. Guglielmo Marconi B. Thomas Edison C. Alexander Graham Bell D. Jean Lenoir E. Gustav