liaabhabie
liaabhabie
03-10-2017
SAT
contestada
Can someone help me please
Respuesta :
martalopez767
martalopez767
03-10-2017
it would make sense to buy it in pounds because there are 454 grams in a pound and if your serving 500 people with a cupcake that holds 20 grams than that would take 10,000 grams so u would need about 23 pounds of sugar to make 500 cupcake
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
which capital letter appears to have parallel lines
in a cross country race you run a steady rate of 7 minutes per mile after 21 minutes you finished in fourth place how long is the race
All three of them are a little off, but Shavonne is the _______. quirky quirkier quirkiest
list three reasons a cell may undergo mitosis
Cars made in the United States by an American-owned company are included in __________________.
Bob is three times as old as Peter. If the sum of their ages is 56, how old is Bob?
Tyra has $46 and Dara has $20. They each donate 8% of what they have to a relief agency. How much more does Tyra donate than Dara?
What is made out of one atom
The Balkan region isn't good for farming because of its _____. distance from the sea dry summers infertile soil mild winters mountainous terrain
Asking the question “Why is this true ” is a good way to generate _____________. a. supporting materials b. a thesis statement c. main ideas d. a conclusion