Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Which term does not belong with the other three? a. trike b. trikebreaker c. trike fund d. icket line
Which homeostatic process moves particles against a concentration gradient? A.dynamic equilibrium B.passive transport C.osmosis D.active transport
In which decade did the first airplane ride with passengers occur?
The thermal convention that drives plate motion is caused by
Jeb looked through the paper and came across an article called "A Look Back at the Civil War." He wondered if the article had any information on Robert E. Lee.
sun yat sen promoted nationalism in China because he
Which statement about conflict between whites and Native Americans is not true? a. White settlers often trespassed on Native American territory in search of gol
If a group of distinct objects can be arranged in 120 different ways, how many objects are there?
estimate the answer by first rounding each value then performing the operation 756622-43261
according to the open door policy, China's ability to tax trade?