heyy101
heyy101
03-04-2018
Mathematics
contestada
how to solve this problem?
Respuesta :
insanelycrxzy
insanelycrxzy
06-04-2018
To figure out the unit price of the hat, you would divide 259.2 by 12 to get the unit price of 21.6. Then you would multiply that number by two to get 43.20 for the total amount it would be to get the two couches hats
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
(X+12) 2 ÷ x2-144 ×-12. 12×-144
What is the change in number of individuals in a population over time? A. population decrease B. population stability C. population growth D. population resista
The graph of y = 4x - 11 is translated up 8 units. Which equation represents the translated graph? f y = 4x - 19 g y = 4x - 3 h y = 12x - 11 j y = 12x - 3
What is the approximate circumference if the circle that has a center at (2,1) ans passes through the point (2,5). 1. 8 units 2. 13 units 3. 25 units 4. 50 unit
What is the lateral area of the rectangular prism with a base length of 17 m, a base width of 7 m, and a height of 5 m?
Which of the following rivers is the world's busiest waterway ?
Terri's teacher gives her the equation 3(5)^x=127-2x, and tells her that she will not know how to solve it algebraically. Explain how Terri could use a graph to
How do u write 6 more the 7 times a number is 41 in algebraic equation??
The process by which rocks are broken down into smaller fragments by the atmosphere and other factors in the environment is called?
The chickens on a certain farm consumed 600 pounds of feed in half a year. During that time the total number of eggs laid was 5,000. If the feed cost $1.25 per