AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
What is the relationship between urban sprawl and the higher consumption of fuel?
DeLissa wants to dress and act like Marisol, who is a very popular and attractive girl at school. What type of peer pressure is DeLissa reacting to?
Wind erosion occurs at a faster rate in deserts than in places with a thick layer of vegetation covering. Why do you think this is the case?
under the blank system, spanish conquistadores were rewarded with local villages and control over the local labor force A.) Plantation B.) Encomienda C.) Impres
A race car driver loses his leg in an accident. Apply Lamarck's and Darwin's theories of evolution to predict whether this disability will be carried forward by
Which process occurs during the light-dependent reactions in photosynthesis? Water molecules are split. Carbon fixation occurs. 3-PGA is reduced. RuBP is regene
Utilizing a four-crop rotation method increased agricultural yields around the world because this practice ___________.
How many moles of carbon do you have in 100 quadrillion carbon atoms? report answer to 2 sig figs
Which type of radioactive decay can pass through the body? A.alpha emission B.beta emission C.positron emission D.gamma rays
In 1914, Americans believed that the Monroe Doctrine encouraged them to follow a policy of